A SZÜLŐ-CSECSEMŐ ÉS KISGYERMEK KONZULTÁCIÓ

Ha Önök is rátaláltak erre az oldalra, valószínűleg altatási, etetési problémákat tapasztalnak gyermeküknél, vagy egyéb regulációs zavarral küzdenek.  Lehet, hogy megjártak már többféle coachot, tanácsadót, kipróbáltak sok-sok, mások által hasznosnak vélt tanácsot. Lehet, hogy a netről, különböző szülőcsoportokból is összegyűjtöttek és kipróbáltak ezt-azt, és bizonyára sokat olvastak is. De talán éppen azért találtak erre az oldalra, mert valahogy semmi sem működik.

Ha úgy döntenek, hogy kipróbálják a szülő-csecsemő konzultációt, akkor lehet persze számítani jópár praktikus tanácsra is, de nem ez a lényeg. Inkább az a cél, hogy megértsük, mi lehetett a kudarcok oka, hogyan alakulhatott ki az adott helyzet. Nem kész módszerekkel dolgozunk és nem követünk egyetlen divatos nevelési irányzatot sem- inkább egy kicsit a dolgok mögé nézzünk. Lehet, hogy ily módon egy kicsit rögösebb az út a megoldásig, de a hatás sokkal tartósabb. Így a szülő-csecsemő konzultáció szerintem több, mint alvástanácsadás/alváscoaching, több, mint etetési tanácsadás. A szülő-csecsemő konzultáció kötődésfókuszú, kapcsolatorientált segítségnyújtás, melynek középpontjában az alakuló szülő-gyermek kapcsolat egyedisége áll abból kiindulva, hogy egy gyermek nehézsége soha nem érhető meg a szülők helyzetének megértése nélkül.

Mekkora gyermek családjának való?

A szülő-csecsemő és kisgyermek konzultáció születéstől kettő, maximum három éves korig megfelelő, regulációs zavarok fennállása esetén. Óvodáskorú gyermekeket érintő nehézségek esetén (a gyermek óvodai beilleszkedése, otthoni nevelési nehézségek, az iskolaválasztás kérdései, válsághelyzetek a családban: anyagi nehézségek, válás, költözés, veszteségek, egyedüli szülőség, örökbefogadott gyermekek nevelés és még sokminden más) szívesen látom Önöket szülőkonzultáció, nevelési tanácsadás keretében.

Meddig tart?

Az, hogy hány alkalomra van szükség, mindig nagyon-nagyon egyéni. Van, hogy elég egy alkalom is, hogy a szülők választ kapjanak a kérdéseikre, de van, hogy jónéhány alkalmat rá kell szánnunk. Leggyakrabban 3-10 alkalom szokott szükséges lenni, ritkán ennél néhány alkalommal több.

Előfordul, hogy néhány alkalom után kiderül, hogy a család nehézségének enyhítésére nem a szülő-csecsemő konzultáció a megfelelő út.  Ilyen esetekben mindenképpen kapnak javaslatokat, merre érdemes tovább indulniuk.

A tapasztalat azt mutatja, hogy a szülő-csecsemő konzultáció akkor hatékony, ha egy alkalomra másfél órát szánunk, optimálisan kéthetente. A szülőkonzultáció időtartama mindig 60 perc, heti gyakorisággal.

Hogyan készüljünk?

Nem kell különösebben készülni:)

Hol leszünk?

A konzultációs szoba Budapesten, a 14. kerületben az Uzsoki u. 56. szám alatt található. Ez egy nagyon barátságos, tiszta, otthonosan berendezett és teljesen gyermekbiztos szoba játékokkal és minden, csecsemők és kisgyermekek ellátását igénylő dologgal felszerelve. Időpontegyeztetést követően részletes útleírást és jónéhány információt küldök e-mailen.

Időpontfoglalás/lemondás 

A szülő-csecsemő konzultációra az itt található elérhetőségeken lehet jelentkezni, legjobb írásban, így könnyebben bogarászom a naptárt:)

Ha valamiért mégsem tudnak jönni, kérném, hogy ezt a találkozó megkezdése előtt legkésőbb 24 órával jelezzék. Ez vonatkozik mind a személyes, mind az online konzultációkra. Ha a lemondásról az értesítés kevesebb, mint 24 órával a megbeszélt időpont előtt érkezik, akkor az elmaradt konzultáció árát a következő alkalommal ki kell fizetni.

Anyagiak

Az árakról és a fizetés módjáról itt tájékozódhat.

Titoktartás 

A konzultáció során a Magyar Pszichológiai Társaság tagjaként kötelezően érvényesek rám a pszichológusok számára előírt szakmai etikai szabályok, így mind a konzultáció ténye, mind a tartalma szigorú titoktartás alá tartozik. Ezentúl tartom magam az ISZCSK szakmai csoport etikai szabályzatához, és szakmai protokolljához is.

Amennyiben más szakemberekkel történő konzultáció szükséges lenne, úgy a szülők erre előzetesen engedélyt adnak, a megbeszélés lényegéről pedig visszajelzést kapnak. További személyes adatkezelési kérdésekkel kapcsolatban itt találja az adatkezelési tájékoztatót.

hatályos törvényeknek megfelelően a titoktartást kötelező feloldani, amennyiben a konzulens a gyermek vagy más személyek bántalmazásáról, testi épségének veszélyeztetéséről értesül.

… és végül, mire nem alkalmas a szülő-csecsemő konzultáció?

A szülő-csecsemő konzultáció nem jogosít fel arra, hogy bármilyen orvosi vizsgálatot, kezelést kiváltson, helyettesítsen, vagy pszichológiai módszerekkel megszüntessen. Nem tartalmazza és nem helyettesíti a gyermek fejlesztését, egyéni pszichoterápiáját és a szülő pszichoterápiáját, családterápiát sem. A szülő-csecsemő és kisgyermek konzulens nem jogosult a gyermekről szakértői vélemény kiadására, a szülő-csecsemő és kisgyermek konzultáció nem helyettesíti az igazságügyi pszichológus szakértői vizsgálatot.

 

KAPCSOLAT
VISSZA